23 Aralık 2015

HDP’yi sarsacak iddia

mavi_ates

YORUM YOK

Etiketler: Güneydoğu Anadolu bölgesi, hdp, hendek siyaseti, Kürt siyasi hareketi, PKK, siyasi partiler,

Sesli-chat-sohbet

A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür, HDP’nin hendek siyasetine ilişkin olarak çarpıcı bir gerçeği açıkladı.

Gür, ”HDP hendek siyasetini sürdürmeye devam ederse Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler ortaya çıkacaktır” dedi.
Bir televizyon programına katılan Adil Gür, ”HDP, PKK ile arasına mesafe koyamazsa ve bu tavrını sürdürürse etkinliğini kaybeder” dedi.

YENİ KÜRT PARTİ ORTAYA ÇIKABİLİR

”Şayet HDP bu tavrını sürdürmeye devam ederse kişisel kanaatim Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler ortaya çıkacaktır. HDP‘ye oy veren 7 Haziran’da 6 milyon veya 1 Kasım seçimlerinde oy veren milyonların tamamını PKK ile bir değerlendirmek PKK‘nın yaptığı her eylemi meşru gören seçmenler olarak değerlendirmek mümkün değil. Böyle olunca şayet HDP, PKK ile arasına mesafe koymazsa Güneydoğu Anadolu bölgesinde son dönemde kurtarılmış bölgeler diye tabir edilen, özyönetim adı altında tabir edilen bölgelerdeki sizin tabirinizle hendek siyasetini devam ettirirse öyle zannediyorum ki kısa orta ama çok uzun vadede olacağını zannetmiyorum Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler doğacaktır.”

Yorum Gönderme Formu

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>