23 Aralık 2015

ABD kararı Rusya’yı çılgına çevirdi!

mavi_ates

YORUM YOK

Etiketler: Abd, Rusya, Ukrayna,

ABD’de karar Rusya | SESLi CHAT SOHBET | SesliVaybe.Com

ABD’nin Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımlar listesini genişletmesinin ardından Rusya çılgına döndü…

Eklenme: 23 Aralık 2015, 05:22 / Güncelleme: 23 Aralık 2015, 00:23

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD‘nin Rusya‘ya karşı uyguladığı yaptırımlar listesini genişletmesinin, “Mantığa aykırı olarak Rusya‘ya karşı yürütülen düşmanca çizginin devamı” olduğunu söyledi.
RUSYA’DAN BÜYÜK ÖFKE

ABD‘nin, Rusya‘ya karşı uyguladığı yaptırımların yer aldığı “kara listeyi” genişlettiğini açıklamasının ardından konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Peskov, “Bu, mantığa aykırı olarak Rusya‘ya karşı yürütülen düşmanca çizginin, aynı zamanda, ikili ilişkiler üzerinde yıkıcı etkiye sahip çizginin devamıdır” dedi.
Kararın önce analiz edileceğini ve daha sonra alınacak karşı önlem önerilerinin değerlendirileceğini kaydeden Peskov, kararın mütekabiliyet esasına göre alınacağını belirtti.
Peskov, karşı yaptırım kararının ne kadar sürede hazırlanacağı konusunda ise bilgi vermedi.
ABD yönetimi, bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna‘nın güvenliğini ve istikrarını bozma ya da Rusya‘ya yönelik mevcut yaptırımları delme girişimleri nedeniyle toplam 34 kişi ve kuruluş hakkında yaptırım kararı aldığını duyurmuştu.

Yorum Gönderme Formu

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>